Digital Marketing & E-Shop Administrator

About Brandbags

Η εταιρία μας Brandbags.gr αποτελεί ένα από τα μεγαλύτερα e-shops στον χώρο του ελληνικού ηλεκτρονικού εμπορίου. Η καινοτομία, η διορατικότητα, το πάθος και η γνώση όλων των συνεργατών της είναι τα στοιχεία που την έχουν διατηρήσει σε μια συνεχώς ανοδική και πετυχημένη πορεία. Εδώ, έχεις την δυνατότητα να εργαστείς και να εξελιχθείς στον κόσμο του E-Commerce και της Μόδας, μέσα σε ένα φιλικό, ευχάριστο και ταυτόχρονα σύγχρονο περιβάλλον.

Σημείωση:

O/H κατάλληλος/η υποψήφιος/α θα ενταχθεί στο Τμήμα Marketing & Λειτουργιών της εταιρίας στην έδρα της στο κέντρο της Πάτρας, όπου θα έχει την ευκαιρία να συνεργαστεί με μία έμπειρη ομάδα στον χώρο του e-commerce.

Περιγραφή Θέσης:

  • Διαχείριση και Συνολική Επίβλεψη Digital Marketing σε συνεργασία με Marketing Agency – Reporting, Προγραμματισμός

  • Επίβλεψη Συνολικής Εικόνας E-shop

  • Επίβλεψη & Διαχείριση SEO E-Shop

  • Διαχείριση Καταλόγου E-Shop – Κατηγοριοποίηση Προϊόντων Μόδας

  • Δημιουργία Κειμένων - Περιγραφών Προϊόντων

  • Διαχείριση Social Media – Posts & δημιουργία Content

  • Δημιουργία Πλάνου Marketing βάση των στόχων της Εταιρείας

  • Επικοινωνία και Υπευθυνότητα Διαχείρισης για τις συνεργαζόμενες πλατφόρμες marketing

  • Συμμετοχή στην καθημερινή Διαχείριση & Λειτουργία του E-shop

Προσόντα Υποψηφίου:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. στο Marketing ή Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Λογιστικής Digital Marketing

  • Άριστη Γνώση & Χρήση Η/Υ - Πληροφοριακών Συστημάτων ( Microsoft Windows, Office Suite & Internet )

  • Άριστη Γνώση και Χρήση Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας

  • Εμπειρία/Εξοικείωση σε Social Media

  • Ικανότητα Ανάλυσης των δραστηριοτήτων Marketing ( Facebook Ads, Google Adwords, Google Analytics, Website)

  • Επιθυμητή η εμπειρία στο Digital Marketing (Google Analytics, SEO)

  • Απαραίτητο προσόν η ευρεία ενασχόληση, αντίληψη και παρακολούθηση των τάσεων της Μόδας και του Marketing

  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψήφιους)

Απαραίτητα Προσωπικά Χαρακτηριστικά Υποψηφίου:

  • Άριστη Επικοινωνιακή & Οργανωτική Ικανότητα

  • Ευχάριστη και Ήρεμη Προσωπικότητα με Ομαδικό Πνεύμα Εργασίας

  • Αποτελεσματικότητα στην εκτέλεση καθηκόντων

  • Ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση χρόνου

  • Προσαρμοστικότητα και Υπευθυνότητα

  • Ικανότητα Διαχείρισης Παραπόνων

  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών

Εμείς προσφέρουμε:

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

  • Διαρκή Εκπαίδευση & Ανάπτυξη Δεξιοτήτων

  • Συνεργασία με έμπειρα στελέχη και εταιρείες στον χώρο του ελληνικού e-commerce και της Μόδας

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

  • Μεγάλες Προοπτικές Ανέλιξης στην Ιεραρχία της Εταιρίας